Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /customers/6/4/7/hitk.dk/httpd.www/templates/cw-template/index.php on line 35 Regler for privat træning

Velkommen til Hillerød Tennisklub 

Privat træning.

Ønsker du privat træning, kontakter du selv en af klubbens godkendte trænere. Med træneren aftaler du pris og spilletidspunkt. Indendørs skal der betales for banen. Indendørs banetime afregnes med træneren.

 

Trænere, professionelle som amatører, som ønsker at give private tennislektioner til klubbens medlemmer på HITKs anlæg, skal være godkendte af bestyrelsen. Træneren skal være medlem af HITK. Træneren skal være tilknyttet klubben enten som fastansat, timelønnet eller som træner ved camps eller andet samarbejde. Træning uden godkendelse kan efter bestyrelsens beslutning medføre advarsel/bortvisning fra anlægget.

Reglerne har virkning fra den 1. september 2017.