Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /customers/6/4/7/hitk.dk/httpd.www/templates/cw-template/index.php on line 35 Dropin forsætter hen over sommeren – men de fleste dage uden træner – læs mere….

Velkommen til Hillerød Tennisklub 

De sædvanlige dropins forsætter hen over sommeren på de sædvanlige tidspunkter – dog uden træner. Der vil dog være en pennefører for til at hjælpe med at åben baner, finde bolde og sætte hold. Om fredagen vil der ligeledes være en af klubbens medlemmer til at lave lettere træning, til alle jer der lige er startet J
 
Følg gerne med på klubbens facebookside, hvor der løbende bliver opdateret med evt. ændringer i forhold til ovenstående.  Fredag d.21 juli byder motinistudvalget på være grillhygge i forbindelse med fredagsdropin, så længe du bare er tilmeldt på forhånd – tilmelding sker ved at skrive på facebooksiden eller sende en sms til 30756334.
 
God sommer !
 
 
 
 
Med venlig hilsen
 
 
Ina Lund Larsen
Rågaardshus
Gl. Frederiksborgvej 71
3400 Hillerød
Privat tlf. 48488357 / 30756334